Crna Gora goropadna u Topolici

cg alban kosarka 8

U košarkaškim analima ostaće upisano da je crnogorska reprezentacija plasman na svoje treće Evropsko prvenstvo ovjerila u Sali Topolica!

Barski hram košarke bio je mjesto okršaja najboljih selekcija Crne Gore i Albanije u okviru kvalifikacija za Eurobasket koji je većim dijelom podsjećao na igru mačke i miša. O tome, usotalom, najbolje govori rezultat:

Crna Gora – Albanija 94:56 (26:16, 20:11, 24:18, 24:11)

Vučević i društvo su s lakoćom odradili zadatak protiv susjeda i u subotu će, takođe u Topolici, imati priliku da ovjere i prvo mjesto u grupi F kvalifikacija protiv Gruzije, koju su prole nedjlje dobili u gostima.

Meč je bio lišen rezultatske neizvjesnosti već u finišu prve četvrtine kada je domaćin poveo 26:10. Razlika je rasla neprekidno do finiša treće četvrtine kada su izabranici Bogdana Tanjevića uzeli kratak predah.

U 18. minutu bilo je 44:26, u 25. 60:27 dva minuta kasnije 67:31...

Najubjedljivija razlika dostignuta je na kraju.

Crna Gora: Vučević 12, Mihailović 13, Pavličević 9, Radončić 9, Nikolić 5, Nidam 7, Dubljević10, Maraš 4, Vranješ 8, Đurišić 11, Dašić 6, Popović.
Albanija: Vogli 10, Taflaj, Jani, Duša 2, Lašku, Gzjeli, Topali, Hisenagoli 7, Šima 24, Kola, Šestani 8, Deda.