Mornar još jednom kao Feniks!

mornar zvezda 2

Poput meča u Skoplju u 11. Kolu ABA lige, košarkaši Mornara su i na startu druge faze takmičenja u FIBA Eurokupu, sredinom trećeg kvartala “hitali” ka porazu.

U 25. minutu mađarski Solnok vodio je 34:51, ali je predstava u Topolici okončana bez rezultatske drame u završnici i u korist domaćina!

Mornar – Solnok 73:68 (19:17, 13:23, 22:19, 19:9)

Mornar: Ćalić, Mićović, Nidam 15, Pavićević, Mijović, Pavić 4, Vujošević 7, Mugoša, Ros 8, Vranješ 24, Bakić 7, Luković 7.

Solnok: Peri 4, Andrić 22,Poljak, Vojvoda 15, Kovač 2, Z. Tot, Ford 1, A.Tot 4, Filip 4, Milošević 16.

Počelo je izjednačenom igrom u kojoj su u minalnom vođstvu uglavnom bili gosti, sve do finiša prve četvrtine kada je Mornar poveo i potom do tri minuta pred poluvrijeme održavao rezultat u egalu ili bio u vođstvu. Serijom 7-0 u poslednja dva minuta meča, međutim, Solnok je obezbijedio višak od 8 poena na poluvremenu a potom na isti način otvorio i treću četvrtinu.

U 25. minutu prednost gostiju narasla je na, pokazalo se, rekordnih 17 poena razlike (34:51), kada je upaljen alarm u domaćem timu. Do kraja četvrtine Mornar je uspio da uhvati priključak (54:57), ali se na preokret čekalo do 35. minuta kada su domaći vezali 8 poena za 65:62.

U 38. minutu Mornar je stigao i do najvećeg vođstva na meču (71:63), pa u završnici nije bilo neizvjesnosti.

CFStation baner 850x250 1