Mornar na mahove protiv turbo Tenerifa

kk mornar tenerife 5 1

Mornar je u 9. kolu FIBA lige šampiona pretprio očekivan poraz od jednog od najboljih španskih sastava, Iberostara sa Tenerifa – 72:89.

Izabranici Đorđija Pavićevića odigrali su na mahove, dozvoljavali rivalu da se serijom lakih poena rezultatski odlijepi pa onda odličnim minijaturama hvatali priključak.

Na kraju gosti su slavilisa 17 poena razlike ali barska publika nije bila uskraćena dobre predstave, iako je razlika u klasi dva sastava bila očigledna.

Gosti su najavili meč bez rezultatske dramatike već u 4. minutu (2:9), mada je Mornar uspio da se brzo vrati. Na kraju prve četvrtine gosti su imali sedam poena viška, da bi sredinom drugog kvartala razlika bila svedena na samo pola koša (28:29).

Samo tri minuta kasnije, Tenerife je prvi put imao deset poena viška (32:42), a na poluvrijeme se otišlao sa 11 poena razlike. U trećoj dionici gledana je totalna dominacija španskog tima koji je u finišu ovog perioda stigao i do rekordnih 23 poena (50:73).

Mornar se, međutim, ni tada nije predavao pa je u 34. minutu razlika bila svedena na „samo“ deset poena (63:73). Za povratakdomaćina u igru zaslužan je bio Mugoša koji je u serijipostigao deset poena od čega šest šutevima iza linije 6,75.

U finišu meča domaćin je ostao bez daha što se odrazilo i na rezultat.

Mornar – Iberostar 72:89 (20:27, 15:19, 15:27, 22:16)

Mornar: Hadžibegović, Ćalić, Džons 15, Radunović 6, Bakić 2, Mijović 2, Tejtum 14, Pavić, Elis 12, Vujošević 4, Mugoša 17, Voler.

Iberostar: San Migel 5, Niang 2, Basas 8, Henli 2, Grigonis 7, Vaskez 4, Abromaitis 13, Bogris 22, Vajt 10, Dornekamp 12, Pinero 4.