Mornar ovjerio plasman u drugu fazu FIBA Eurokupa

kosarka kup 3

Izjednačena borba tokom većeg dijela meča i bolji finiš domaćina odlikovali su i drugi okršaj Mornara i Kataje u grupnoj fazi takmičenja u FIBA Eurokupu u kom su se Barani istom mjerom odužili finskom timu za poraz u 3. kolu.

Trijumf u poslednjem kolu grupe C Eurokupa otvorio je Mornaru vrata drugog kruga drugog po kvalitetu klupskog takmičenja FIBA.

Mornar - Kataja basket 76:71 (16:11, 20:31, 19:16, 21:13)

Bar - Dvorana: „Topolica“. Gledalaca: 500. Sudije: Mihajlov (Rusija), Feldazi (Mađarska), Cekov (Bugarska).

Mornar: Ćalić 1 (2-1), Mićović 14 (2-2), Nidam 16 (6-5), Mijović, Pavić 8, Šepard, Vujošević 6, Mugoša 9, Rejli-Ros 4 (5-2), Vranješ 2 (2-2), Bakić 5 (2-2), Luković 11 (6-3).

Kataja basket: Sepala 5, Bajerano 5, Niemi 3 (2-0), Pertu 9, Huolila 14 (7-4), Osman Đen, Vilijams 8 (8-6), Saunders 7 (4-2), Vašington 6, Pits 14 (5-3), Lasarof, Kauhanen.

U prvoj četvrtini za nijansu bolju igru prikazao je Mornar koji je vodio 6:1, 8:3 i u 8. minutu 14:7što se pokazalo kao najubjeljivija razlika u korist domaćina na čitavom meču!

Drugi period donio je bolju igru gostiju koji su serijom 7-0 preokrenuli, papotom minut prije kraja prvog poluvremena stigli i od 8 ponea viška, što je bila najveća razlika u korsit gosti na utakmicu.

U nastavku razlika se kretala u okviru pet poena. Mornar je do novog vođstva stigao tek sredinom poslednje četvrtine ali ga više nije ispuštao.

Uposlednji minut ušlo se sa samo jednim poenom razlike ali je Luković sa dva koša donio domaćinu pet poena viškana kraju meča.