Mornar ponovo namučio Partizan

mornr partizan 8

Košarkaši Mornara izgubili su od Partizana u Beogradu 90:85, u meču u kome su presudile nijanse i koji je mogao da se završi drugačije.

Barani su vodili od finiša prve do finiša treće četvrtine, a trominutni "prazan hod" na kraju trećeg perioda, u kome je domaćin napravio seriju 14:0, koštao ih je poraza.

Takođe, u važnim trenucima igrači Partizana pogađali su teške šuteve, imali sjajan procenat za tri poena (12 od 23), ali i odigrali jaču odbranu u trenucima kada se utakmica lomila.

Partizan je bolje počeo, poveo 5:0, vodio 14:9 u sedmom minutu, da bi serijom 8:0 krajem prve i početkom druge četvrtine, Mornar preokrenuo na 24:18 i sve do minut i 17 sekundi prije kraja trećeg perioda vodio u "Pioniru".

Barani su dobro kontrolisali utakmicu, igrali smireno i raznovrsno u napadu, dovoljno čvrsto u odbrani da zaustave svaki pokušaj rivala da dođe do prednosti.

Ipak, u finišu treće četvrtine, kada se probudila i publika, "crno-bijeli" su serijom 14:0 za tek nešto više od tri munuta, došli do plus šest na kraju tog dijela igre (71:65), koji je zatvorio Birčević trojkom uz zvuk sirene.

Mornar je, međutim, nastavio da se bori, da bi ponovo u finišu, u posljednja tri minuta, Partizan bio mirniji i srećniji, pobjegavši na nedostižnih 88:79...

U timu Mornara najefikasniji je bio Kameron Tejtum sa 20 poena (4-6 za tri), Vukota Pavić je ubacio 13, a dvocifren je bio Oktavijus Elis sa 10. Bojan Bakić je postigao pet, a imao 12 asistencija.

Najefikasniji u Partizanu bio je Vil Hečer sa 17 poena, Vanja Marinković je postigao 14.

Bio je deseti poraz Mornara, a deseta pobjeda Partizana.

Partizan – Mornar 90:85 (18:22, 21:22, 32:21, 19:20)

Partizan:  Robinson 5, Ratkovica 13, Vrabac 2, Marinković 14, Veličković, Birčević 16, Koprivica, Andrić 3, Hočer 17, Pot 7, Karahodžić 4, Luković 9.

Mornar: Džons 8, Radunović 7, Vujošević 8, Ćalić2, Mijović 6, Tejtum 20, Elis 10, Hadžibegović, Pavić 13, Mugoša, Voler 6, Bakić 5.