Triler u Topolici imao srećan epilog

Mornar MZT 2

I u poslednjem kolu prvog dijela sezone u ABA ligi u dvorani Topolica gledan je triler, ovog puta sa srećnim krajem za Mornar.

Izabrnici Đorđija Pavićevića savladala je MZTiz Skoplja rezultatom 65:64 (17:13, 20:16, 19:16, 9:19) i izjednačila se sa makedonskim prvakom po učinku u 13. Kola regionalne lige sa skorom 4-9.

Mornar – Skoplje 65:64 (17:13, 20:16, 19:16, 9:19)

Dvorana: Topolica Gledalaca: 1,900 Sudije: Radović, Obrknezović, Spendl

Mornar: Korać, Džons 10, Radunović 7, Vujošević 2, Ćalić 4, Mijović, Tejtum 3, Elis 9, Pavić 4, Mugoša 7, Voler 11, Bakić 8.

MZT: Klark 9, Diabate 7, Mekić, Đuroski, Klof 14, Simonovski 2, Drenovac 10, Mladenovski, Skot 8, Lalić 14.

Mornar je u premijernom meču 13. kola dugo bio mnogo bolji, vodio povremeno i sa 14 poena razlike ali je u finišu dozvolio rivalu da uhvati priključak a potom i zaprijeti produžetkom. U poslednjem minutu MZT je uspio da izjednači (63:63),a potom dobije priliku da sa slobodnih bacanja preko svog najbolje igrača izbori produžetak. Srećom, Klof je pogodio samo jedno bacanje pa je utakmica završena onako kako su navijači Mornara I priželjkivali u regularnom dijelu.

Barski ABA ligaš je bio konstantno u vođstvu koje je u finišu poluvremena dostiglo dvocifrenu razliku. U trećoj četvrtini prednost domaćina nije se spuštala ispod 10 a u nekoliko navrata dostizala je 13, u jednom trenutku i rekordnih 14 poena.

MZT je zaprijetio u poslednjih tri minuta kada je, uglavnom koševima sa linije bacanja, uspio da uhvati priključak.