Mornar dobro počeo a slabo završio u Strazburu

strazbur

Ubjedljiv porazMornara na gostovanju Strazburu u 7. Kolu FIBA lige šampiona - 93:62.

Početk je najavljivao drugačiji ishod jer su gosti poveli 9:2. Toje, međutim, bilo sve od Mornara u Strazburu koji je u drugu četvrtinu zahvaljujući Džonsu i Voleru ušao sa poenom zaostatka (24:23).

Elis je na startu druge četvrtine poentirao za vođstvo Mornara, koje je ujedno bilo i posljednje, a onda je uslijedila furiozna serija izabranika Vensana Kolea.
Francuska ekipa je serijom 32:6 do poluvremena riješila pitanje pobjednika (56:31).

Mornar je uspio u trećem kvartalu da spusti prednost na minus 18 (74:56).

Ipak, Strazbur je u posljednjoj dionici ponovo pojačao ritam pa je serijom 8:0 došao do rekordnih plus 26 (82:56).
Do kraja meča ništa se bitnije nije promjenilo pa je Strazbur zabilježio četvrtu pobjedu, dok je Mornar ostao na dvije pobjede.