"Lavovi" ne gube u Baru, Rusija odnijela samo bod

rukomet mne russ 3

Najbolji rukometaši Crne Gore remizirali su sa Rusije u drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Meč u dvorani Topolica završen je rezultatom: 24:24.

"Lavovi" su tako zadržali šanse da se domognu završnice kontinetalnog takmičenja u Hrvatskoj iduće godine. Rusi su od početka bili u rezultatskom zaostatku, mada je vođstvo "lavova" nije prelazilo jedan gol sve do u 44. Minutu kada je Vuko Borozan pogodio za 19:17.

Rusi su, nažalost, brzo anulirala zaostatak, i u 56. minutu prvi put dpoveli sa 2 gola razlike (22:24).
Crna Gora se, međutim, nije predavala a Vuko Borozan je desetim pogotkom na utakmici 50 sekundi prije kraja izjednačio na 24:24, što je bio I konačan rezultat meča.

Rusi su imali posljednji napad, ali nisu ozbiljnije ugrozili golmana Mijatovića.

Crna Gora - Rusija 24:24 (12:11)

Dvorana „Topolica”. Gledalaca: 1.000. Sudije: Horvat i Marton (Mađarska). Sedmerci: Crna Gora 4 (3), Rusija 3 (2). Isključenja: Crna Gora 6, Rusija 10 minuta.

Crna Gora: Mijatović (pet odbrana i sedmerac), Mijušković (jedna odbrana), Ristanović, Vukićević, Popović, Čavor 4, Osmajić, Pejović, Radović, Vujović 1, Ševaljević 6 (3), Božović 1, Lasica, Borozan 10, Grbović 2.

Rusija
: Pavljenko (jedna odbrana), Kirejev (devet odbrana i sedmerac), Kiseljev, Šiškarjov 2, Kovaljov 5 (2), Atman 8, Gorbok 3, Dereven, Vasiljev, Čipurin, Kalaraš 1, Šeljmenko 3, Dibirov, Saroka, Valjiuljin, Žitnjikov 2.