Odlično prvo, očajno drugo poluvrijeme Mornara

aba cedevita mornar14

Ubjedljiv poraz Mornara na gostovanju Cedeviti iako je početak meča u zagrebačkom domu sportova najavljivao senzaciju.

Barani su hrabro ušli u meč i zahvaljujući trojkama Volera uspjeli da povedu 8:2, pa potom i 11:4 u uvodnim minutima duela. Četa Đorđija Pavićevića držala je dobar temposve do kraja ove četvrtine i u 10. Minutu stigla i do, pokazalo se, rekorndih osam poena prednosti (25:17).

Domaćin se, ipak, brzo vratioserijom 8-0i u 13. minutu poravnao rezultat (25:25). Do poluvremena se igralo uglavnom u ritmu koš za koš, z povremena smjenjivanja ekipa u vođstvu. Na pauzuseotišlo sa rezultatom 45:45.

Nastavak je donio sasvim drugačije lice Mornara koji je ostao bez odgovora na pojačani tempo domaćina. Do kraja ove četvrtine bio je poznat pobjednik jer je domaćin stekao zalihuod 22 poena.

Poslednja četvrtina donijela je igru slabijih odbrana u kojoj je bolji finiš imao domaćin pa je Mornar pretrpio težak poraz u meču koji je otvorio najavljujući senzaciju.

Cedevita - Mornar 99:73 (19:25, 26:20, 30:8, 24:20)

Zagreb - Dom sportova. Gledalaca: 500. Sudije: Pukl (Slovenija), Obrknežević (Srbija), Radojković (Hrvatska).

Cedevita: Džejms 9 (2-2), Krušlin 3, Katić 2, Babić 14 (3-2), Žganec 13 (6-5), Musa 5, Bilan 15 (7-7), Begić 8, Tomas 5, Arapović 6 (2-2), Džekson 19 (6-6).

Mornar: Korać 2 (1-0), Džons 20 (3-2), Krstić, Radunović 4 (3-2), Vujošević, Čalić, Mijović 5 (2-2), Pantić, Elis 12 (4-2), Hadžibegović 7 (1-0), Mugoša 4 (2-2), Voler 19.