MZT Mornar 8

Druga pobjeda Mornara ove sezone na gostovanju! Nakon Olimpije, izabranici Mihaila Pavićevića slavili su i protiv makedonskog šampiona MZT-a u Skoplju!

I to nakon što su u finišu treće četvrtine gubili 19 poena razlike!

MZT – Mornar 69:72 (19:13, 19:18, 25:17, 6:24)

SKOPLJE. Dvorana: Sportski centar Jane Sandanski, Sudije: Siniša Herceg, Igor Dragojević, Ivan Stefanović.

MZT: Pavlićević 2, Majstorović 11, Sokolov 6, Lalić 11, Penov, Simonovski 11, Minčev, Trajkovski 17, Spasojević 3, Stojanovski3, Maslinko, Mavra 5.

Mornar: Ćalić, Mićović 15, Nidam 24, Mijović, Pavić 7, Šepard, Vujošević, Mugoša 7, Ros 5, Vranješ 5, Bakić, Luković 9.

Pobjeda je izvojevana u dramatičnoj završnici a koš odluke postigao je Derek Nidam 20 sekundi prije kraja. Pogledajte ovaj trenutak:

Barani su, nakon izjednačene igre tokom uvodnih pet minuta, sve do 38.minuta bili primorani da jure minus koji je već u 12. minutu dostigao dvocifrenu razliku (24:13).

U 12. minutu domaćin je stigao do prvog dvocifrenog vođstva (24:13), ali su Nidam i drugovi uspjeli da se vrate i početkom treće četvrtine priđu na samo tri ponea zaostatka (44:41).
U drugom dijelu ove dionice ponovo je dominirao domaćin koji je u 27. minutu stigao do najveće razlike na meču (57:38).

Barani su i nakon ovog „bjekstva“ domaćina uspjeli da se vrate i serijom 11-0 od 64:50 u 31. minutu stigli do 64:61 u 35. minutu.

Do dva minuta pred kraj gledana je igra u ritmu koš za koš kada su gosti stigli do izjednačenja (69:69). Nakon nekoliko obostranih grešaka Stojanovski je na 41 sekundu prije kraja imao slobodna bacanja da vrati svoj tim u vođstvo ali je oba promašio. Kazna je stigla 20 sekundi kasnije kada je Nidam pogodio trojku za pobjedu.

Najefikansiji igrač MZT-a Trajkovski imao je u poslednjoj sekundi šut iza linije 6,75 za produžetak ali nije pogodio.