Igokea tvrd orah ali Mornar nije polomio zube!

kosh 6

Mornar je upisao i četvrtu pobjedu ove sezone u ABA ligi! U meču u kojem nisu imali pravo na grešku puleni Mihaila Pavićevića prikazali su pravo lice i savladali bosanskog šampiona:

Mornar - Igokea 87:83 (25:17, 18:21, 24:18, 20:27)

Mornar: Ćalić, Mićović 11, Nidam 22, Mijović, Pavić 8, Šepard 5, Vujošević, Mugoša 2, Rejli Ros 14, Vranješ 13, Bakić 1, Luković 11

Igokea: Ponjavić 16, Li 18, Gajić 2, Glogovac 14, Vašington, Milošević, Radivojević 8, Ljubičić 8, Šibalić 9, Rikić 8.

Mornar je tokom većeg dijela meča igrao dobro, imao pravu odbranu za neugodnogrivala ali put do pobjede nije bio lagan jer bi Igokea uspijevala da se vrati nakon svakog bijega domaćina. Barani su dobro otvoriliprvu četvrtinu (5:0), vodili I sa osam razlike (15:7), i sa tom razlikom na mini odmor - 25:17.

U drugoj četvrtini Barani su prvi put stigli do dvocifrenog viška, u 15 minutu rekordnih +12 (36:24) u prom poluvremenu ali je Igokea uspjela da uhvati priključak u finišu ove dionice i na odmor ode sa -5 (43:38).

Slična igra gledana je i u trećem kvartalu koji je Mornar ipak bolje završio (67:56) pa je početkom poslednje četvrtine stigao do rekordnih +13 (69:56). Tu, ipak, nije bio slomljen otpor gostiju koji su u finišu prišli na tri poena (75:72).

Mornar je u kritičnom trenutku, međutim, imao dobarodgovor i serijom 5-0 pobjegao na 80:72. Ni tu, međutim, nije bio kraj jer se Igokea ponovo vratila i minut prije kraja ponovo prišla na tri poena zaostatka (81:78).

U uzbudljivoj prelomini momenat desio se 15 sekundi prije kraja kada je Mićović pogodio trojku za 86:81 što je i defintivno odlučilo pobjednika.