Radi se temeljito i po sugestijama FSCG.
Aeracija fudbalskog terena je proces provetravanja travnjaka radi poboljšanja kvaliteta tla i podrške zdravom rastu trave. To se obično vrši korišćenjem specijalizovanih mašina koje prave rupe ili kanale u tlu kako bi se omogućilo bolje prodiranje vazduha, vode i hranljivih materija do korijena trave. Ovaj proces pomaže u sprečavanju zbijenosti tla, drenaži vode i smanjenju rizika od povreda igrača usled neujednačene površine terena.
Da podsjetimo šta su nam kazali iz SRC:
Oplemenili smo tlo sa 400 kg obicnog djubriva i 250 kg azotnog djubriva ("KAN"), početkom februara , po preporuci strucnog lica iz FSCG.
Nakon 15 dana smo tlo ponovo oplemenili sa 300 kg azotnog djubriva isto u dogovoru sa stručnim licem iz FSCG .
Koristimo pauzu u ligi u kojoj igra FK Mornar koja traje do 3 aprila, zamjenili smo busene trave na svim mjestima gdje je bilo neophodno. Radili smo sa našom mašinom sa nasim zaposlenicima i ustadjeli oko 6000 eura koliko je traženo da nam se to obavi.
Danas je počela specijalozovanom mašinom aeracija i trajaće dva dana, a izvode je stručna lica iz FSCG.
Do kraja nedelje oplemeniće se podlogu terena sa dodatnih 400 kg azotnog djubriva , dodatnim količinama specijalnog pjeska, i sve po planu revitalizacije podloge kako nam je to preporučio FSCG , koji i nadgleda izvedene radove.