vg efiskal banner jedro

gegg

Ana Živanović objavila i pita...

Dok se zvaničnici svakodnevno hvale napretkom u pregovorima sa Evropskom Unijom, na pružnom prelazu u Virpazaru građani i turisti svakog dana igraju ruski rulet.

Ova rampa se očigledno ugledala na prosečnog crnogorskog poslanika – prima punu platu, ima nula radnih sati i ne pada joj na pamet da se spusti među narod. Ko je doneo odluku da se rampa u Virpazaru ne spušta kada voz prolazi? Ko je odgovoran za ove scene strave i užasa?
Željeznička infrastruktura Crne Gore (ŽICG) – Direktan krivac. Dokle ćete se vaditi na “zastarelu opremu” i ugrožavati živote ljudi zbog nesposobnosti da održavate elementarnu infrastrukturu?
Ministarstvo saobraćaja na čelu sa ministrom – Ministre, kažete da je poglavlje 14 (Saobraćajna politika) spremno za zatvaranje?!! Pričate o digitalizaciji saobraćaja, a imamo rampe na pružnim prelazima koje se ne pomeraju.... Tako se integrišemo u EU?! Poglavlje 14 ne podrazumijeva samo štrikiranje zakona u Podgorici, već stvaranje bezbednog saobraćaja na terenu širom Crne Gore. Evropa znači red, odgovornost i sigurnost, a stanje u Virpazaru je slika i prilika sistemske neodgovornosti. Ovo poglavlje eksplicitno zahteva usvajanje strogih standarda Evropske Unije koji se odnose na povećanje bezbjednosti u svim vidovima saobraćaja, a naročito na železničkoj mreži koja se u medijskim saopštenjima o uspješnom zatvaranju poglavlja pominje u jednoj rečenici ili ni u jednoj.
Hoće li iko preuzeti odgovornost za ovu rampu PRE nego što se ponovo desi tragedija, ili ćete opet prebacivati krivicu sa jednih na druge?

Kada rešavate ovu rampu, ali i mnoge druge od Bara do Bijelog Polja?

Vijesti: OBALE