vg efiskal banner jedro

eko skandal

Na svojoj FB stranici Alexandar piše...

I dok se ministar Ćulafić i ministar Šahmanović trude da zataškaju jedan od najvećih ekoloških akcidenata - izlivanje cjelokupnog jalovišta rudnika Šuplja stijena u podzemne vode i Ćehotinu od prošle godine.
Pokušavaju da zataškaju i da je kompanija koja vodi ovaj rudnik godinama prijavljivala 0 tona opasnog otpada i plaćala državi 0 eura po osnovu sistema zagađivač plaća.
Dokazano je da su samo prošle godine generisali preko 200 hiljada tona opasnog otpada za koji su državi morali da plate 45. miliona eura.
Ta cifra je zbog generisanja i skladištenja u prethodnih 10 godina čak 700 miliona eura.
Srećom je dokazano kada se jalovište izlilo da je otpad tamo opasan i ne samo rudarski, iako se ekološka inspekcija proglasila nenadležnom.
Ovo je jedna od najvećih afera u Crnoj Gori ikada.
Ministar ekologije nosi kauče i skuplja otpad pored puta - umjesto da radi ono za šta je plaćen.

Vijesti: OBALE