Svake se godine nametne pitanje zakupa crnogorskih plaža kojim gazduje JP „Morsko dobro“ i što to ono zapravo podrazumijeva.
Na većini vaših plaža iz godine u godinu ležaljki je sve više, sve su bliže moru,a sada je došlo da su na mnogima i na ivici mora.
Došlo je zapravo do situacije da se do mora ne može ni proći, a kamoli sesti na pjesak da predahneš pored mora ili u njegovoj blizini.
Pogledao sam na internetu šta kaže Zakon o morskom dobru na temu „Uređenje i opremanje“. Korisnik kupališta je dužan da prema skici i uslovima koje izdaje Javno preduzeće za upravljanje morskim dobrom uredi i opremi kupalište (organizuje funkcije, postavi plažnu opremu, mobilijar i dr.). Kako bi se spriječila prenatrpanost plažnim mobilijarom korisnik kupališta dužan je da ostavi slobodnim pristupne staze do mora, u širini od najmanje 1 m, na svakih 20 m, koje moraju biti jasno označeni,kao i zonu uz more u širini od najmanje 3 m, itd...
Kontroliše li to ko iz Morskog dobra da je zakupac to uradio kako su ugovorom vjerovatno odredili ,ili je važno od zakupca uzeti zakup a zakupac nek radi što „mu je volja“.
"Došao sam na more,dočekala me je i ove godine metoda svršenog čina, koja me tjera da moram zakupiti ležaljku, skuplju od kreveta u sobi gdje sam u zakupu 24 sata, sa strujom, vodom, kupatilom, televizorom itd, ", piše naš čitalac.
Jedro po ko zna koji put obavještava svoje čitaoce da je prava adresa za ove probleme JP Morsko dobro-Budva, no kako je fotka zaista kvaliteta i na pravcu od dokumentarne ka umjetničkoj, ispoštovali smo turistu iz regiona koji sa familijom ljetuje na Barskoj rivijeri.