Počinje druga polovina projekta “Nisam turista”

cobra eu 

Poziv na građanski aktivizam...

Sa završetkom avgusta okončana je prva polovina aktivnosti sprovedenih u okviru projekta NISAM TURISTA. U ovom periodu projekta održan je niz sastanaka sa državnim službama poput Komunalne službe, Komunalne policije, Vatrogasne stanice, na kojima su koordinatori obezbijedili podršku i označili pravce budućeg partnerstva. Naša grupa aktivno je učestvovala u gašenju požara u Baru, Buljarici, Kotoru, Podgorici i na Cetinju, potvrđujući na taj način namjere iznesene tokom predstavljanja na laboratoriji za inovacije.
Prvi u nizu događaja je sastanak održan u Evropskoj kući održan je sastanak iniciran od strane grupe Nisam Turista, kojem su prisustvovali predstavnici ekoloških inicijativa.
U svakodnevni život se postepeno vraćaju akcije čišćenja plaža: nakon završetka sezone ovakve aktivnosti postaće redovne. Zahvaljujući finansijskoj podršci ovog projekta nabavljene su kese za otpad koje su već podijeljene grupi „Čas čistoće u Baru“.
Završna faza projekta Nisam Turista biće obilježena sa dvije velike akcije čišćenja Parka prirode Ratac i rijeke Rikavac. Datumi održavanja biće naknadno objavljeni. Za sve najave pratite Instagram profile NVO Kompas i Čista Gore.
Ove aktivnosti sprovode se u sklopu projekta "Nisam turista", koji implementira nevladina organizacija “Kompas”. Sredstva su obezbijeđena kroz Program Zajedno za opšte dobro – „Jačanje povjerenja građana u institucije i izgradnja otpornih zajednica“, a koji realizuju UNDP, UNICEF i UNESCO, u saradnji sa Vladom Crne Gore. Podršku NVO i neformalnim grupama za implementaciju inicijativa pruža „Juventas“. Program finansira Fond UN za izgradnju mira (UN Peacebuilding Fund)

auto klime bakovic 1

allegra

opstina bar

cerovo

turisticka organizacija bar

vodovod bar

komunalno

regionalni vodovod novi

luka bar

barska plovidba

AD Marina Logo

reklama

ave tours

fpep vertical

Klime Baković

djokic

CGlamping

Logo MPF

tobar