Slavica Adžić na čelu Foruma žena LP

slavicaadzic

Jačanje uloge žena u društvu pokazatelj razvijenosti i demokratije.

Forum žena Liberalne partije održao je sastanak kojim je presjedavala v.d. predsjednica Slavica Adžić. Predsjednik LP Vatoslav Belan predstavio je članicama v.d. predsjednicu te poručio da je ovo značajan iskorak i osvježenje za liberale.
“Vjerujem da će kroz njen rad Forum žena biti osnovni stub koji kreira politike, ne samo u oblastima značajnim za žene nego i u svim drugim oblastima liberalnih politika u Crnoj Gori. Liberali u Evropi i svijetu uvijek su mogli da se pohvale snažnim, hrabrim i odluičnim ženama, od danas, kako je to bio slučaj i u prijethodnih 20 godina, liberalke nastavljaju snažno tim putem.” poručio je on. Belan se takođe zahvalio dosadašnjem rukovodstvu Foruma žena i predsjednici Dubravki Vujičić za višegodišnji doprinos liberalkama i ukupnom radu LP.
Adžić je poručila da se sa posebnim senzibilitetom uključila se u rad organizacije koja na najsuptilniji način podstiče ravnopravnost, afirmiše ulogu žena, inkluzivnost i napredak društva u cjelini.
“Polazeći od osnovnog liberalnog i civilizacijskog načela, prema kojem je ravnopravnost jedan od osnovnih pokazatelja stepena razvijenosti demokratije u društvu, Liberalna partija Crne Gore podstiče politiku jednakih mogućnosti za oba pola. Jedino ekonomski i društveno osnažene žene,a i svaki pojedinac, mogu biti produktivni članovi naše zajednice, motivisani za pozitivnim promjenama koje obezbjeđuju prosperitet i dostojanstvo.” kazala je ona.
Adžić je uputila poziv svim ženama u Crnoj Gori da se pridruže Forumu Žena Liberalne Partije i aktivno učestvuju u oblikovanju zajedničke politike i vizije.

auto klime bakovic 1

allegra

opstina bar

po sve ovo dodji u cerovo

turisticka organizacija bar

vodovod bar

komunalno

regionalni vodovod novi

luka bar

barska plovidba

AD Marina Logo

reklama

ave tours

fpep vertical

Klime Baković

djokic

djokic

Logo MPF

tobar