Objekat Hladnjača Luke Bar AD, radi ovih dana punim kapacitetima. Upravo se pokazuje opravdanost naše investicije u sanaciju Hladnjače, a uložena sredstva se vraćaju, možda čak i brže nego što je očekivano. U ovom sada modernom i renoviranom objektu, koji ispunjava sve standarde i propise i ima sve potrebne licence za rad, trenutno je u funkciji svih 11 komora. Poslije dužeg niza godina Hladnjača je napunjena robom, dva komitenta su uskladištili 32.850 paketa banana ili 645 tona. Poređenja radi, u periodu od 01.01.2017.godine do 25.02.2017.godine pretovareno je 654 tone banana, a ove godine u tom uporednom periodu 2.900 tona, što je više za 343 procenta.
U najavi su novi poslovi za korišćenje komora za duboko zamrzavanje, u kojima će biti uskladišteni meso i riba.
Direktorat za vanredne situacije MUP-a Crne Gore preko Operativno-komunikacionog centra 112, poslao je danas upozorenje nadležnim službama da podignu nivo operativne spremnosti.
Danas su na šetalištu Kralja Nikole, mladi aktivisti NVO “Biram Bar” razgovarali sa građanima koji su popunjavali anketu: Šta je najveći problem Bara ?
Barska plaža Žukotrlica.Barski bor se malo iskrivio.Tražeći lungo mare stazu......fotka.
Dan koji izviđač proslavlja zajedno sa izviđačima cijelog svijeta je “Dan sjećanja” /22 februar/ ,dan rođenja osnivača skautskog pokreta, Roberta Baden Pauela, a ujedno i njegove supruge Olave koja je osnovala Svjetsku asocijaciju planinki WAGGGSDan koji prigodnim proslavama obelježava velika zajednica ljudi koja baštini izviađačke vrijednosti i poštuje kodekse propisane Zavjetom i Zakonom izviđaštva.
Turistička organizacija Bar je nastupila sa LTO: Budve, Ulcinja, Kotora i Podgorice kao i NTO, na jednom od najznačajnijih centralnoevropskih međunarodnih sajmova turizma „Holiday World 2018“ koji se održao u Pragu.
U Ulici Vladimira Rolovića kod raskrsnice sa ulicom Jovana Tomaševića oko 12 sati došlo je do sudara tri automobilau kojem su dvije osobe povrijeđene.
Na krovu konobe između autobuske i željezničke stanice, oko 12 sati buknuo je požar.
Mislimo da je primjedba o komunalnom problemu našeg čitaoca na mjestu, i zato objavljujemo poruku koju smo dobili mejlom i prenosimo je integralno.
"Ne može novo i lepše principom ko u klin ko u ploču. Šetam svakoga dana put Maljevika i sve češće gledam da se mikseri betona peru i betonski mulj i otpad ispušta u kanal, koji kada su velike kiše bude rijeka", piše nam čitalac.
Strana 1537 od 1665