
Dat poseban akcenat na bezbjednost lica koja se prevoze plovilima.
Granična policija i Lučka kapetanija juče sproveli akciju na Skadarskom jezeru sa fokusom na bezbjednost lica koja se prevoze plovilima: nepravilnosti utvrđene kod šest lica koja su upravljala plovilima – slijede zakonske sankcije
Kontrola lica i plovila na Skadarskom jezeru vršena je u periodu od 07.00 do 16.00 časova. Kod šest lica koja su upravljala plovilom su utvrđene nepravilnosti u pogledu ispunjenosti uslova za upravljanje plovilom i stavljanja plovila u pogon. Navedenim licima će iz tih razloga biti izrečene sankcije iz nadležnosti rada Lučke kapetanije.
Cilj zajedničkih aktivnosti Uprave policije i Lučke kapetanije je sprječavanje svih oblika prekograničnog kriminala i nezakonitih aktivnosti na vodi, kao i kontrola ispunjenja zakonskih uslova potrebnih za upravljanje plovilima i stavljanjem plovila u pogon u skladu sa propisanim pravilima što se odnosi kako na lica koja upravljaju plovilima tako i na tehničke uslove koja plovila moraju da ispunjavaju kako bi mogla da se bezbjedno koriste i prevoze lica u saobraćaju na vodi, saopšteno je iz Uprave policije.



















