Mornar u Morači igrao jedno poluvrijeme

KK Buducnost Voli KK Mornar 004

U 6. kolu ABA lige težak poraz Mornara od aktuelnog crnogorskog prvaka. U Podgorici Budućnost slavila 85:68!

Četa Đorđija Pavićevića je u crnogorskom derbiju u ABA ligi odigrala odlično do 19. minuta kada je domaćin ušao u seriju kojom je prije kraja treće dionice bilo riješeno pitanje pobjednika. Od 44:42 u 19. Budućnost je do 29. minuta stigla do vođstva od 68:49, nakon čega je utakmicaimal revijalan karakter.

U prvoj četvrtini Mornar se suočio sa raspoloženim šuterima Budućnosti, prije svega Suada Šehovića, Rejnoldsa i Savovića koji su u ovom dijelu meča pogodili 5 trojki uz samo jedan promašaj.Uprkos tome, četa Đorđija Pavićevića je držala priključak, izuzev sredinom četvrtine kada se Budućnost odlijepila na 16:7. Odmah nakon toga Barani su uzvratili, prvo preko Elisa iI Radunovića, a onda i sa pet vezanih poena Krstića za preokret već u 6. minutu (16:17).

Barani su dobro počeli drugu četvrtinu, serijom 8-0 sa 25:20 preokrenuli na 25:28 a onda odlično držali ritam sve do poslednjeg minuta kada se ponovo razbudio Suad Šehović i povukao domaćina do 50:42 na poluvremenu. Do 19. minuta igralo se po sistemu koš za koš, i u nekoliko navrata Mornar je imao minimalno vođstvo.

U trećoj četvrtini Mijović i drugovi držali su se do 24. minuta kada je na semaforu stajao rezultat 52:47. Nakon toga uslijedio je strahovit pad u igri koju su domaćini iskoristili da vežu 11 uzastopnih poena i povedu sa nedostižnih 63:47. Dva minuta kasnije prednost Podgoričana uvećana je i na rekordnih 68:49.

Najveća razlika zabilježena je u 36. minutu kada su Podgoričani vodili 77:53.

Budućnost – Mornar 85:68 (23:20, 27:22, 18:9, 17:17)

BUDUĆNOST: Rejnolds 10, Vilijams 2, Su. Šehović 24, Džejms 10, Subotić 2, Ilić, Savović 8, Nikolić 2, Popović 18, Vranješ 5.

MORNAR: Korać 1, Džons 13, Krstić 10, B. Radunović 7, Vujošević 2, Ćalić 2, Mijović 10, Pantić, Dikerson 10, Elis 9, Mugoša, Voler 4.