Jubilarni 10. Turnir Bara okupio 763 takmičara!

Omladinac

U okviru proslave dana opštine Bar danas je održan 10. tradicionalni međunarodni karate turnir Trofej Bara.

Prvo mjesto u generalnom plasmanu na turniru osvojio je karate klub Omladinac iz Podgorice koji je do trofeja došao sa 23 zlatne, 11 srebrnih i pet bronzanih medalja.

Budućnost je osvojila drugo mjesto sa 12 zlatnih, četiri srebrne i 13 bronzanih medalja dok je Iskra završila na trećem mjestu sa 11 zlatnih, devet srebrnih i 12 bronzanih medalja.

Kao četvrtoplasirani nastup je okončao Beogradski karate savez (7 zlatnih, 3 srebrne, 10 bronzanih), peti je bio Ulcinj (6 zlatnih,19 srebrnih,13 bronzanih), a šesti pljevaljski Ris (6 zlatnih, 5 srebrnih i 6 bronzanih medalja).

Organizator turnira, Karate klub Bar, nastupao je van konkurencije i nije učestvovao u generalnom poretku, a nastup je završio sa najviše osvojenih odličja: 26 zlatnih, 16 srebrnih i 34 bronzane medalje.

Turnir je okupio 763 takmičara i 35 klubova iz Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Srbije, Makedonije, Albanije i Kosova.