Ubjedljiv poraz Mornara u Malagi

UNICA MOR004 1

Košarkaši Mornara nadigrani su u Malagi na gostovanju Unikahi u 8. Kolu Eurokupa.

Rezultat dovoljno govori o odnosu snaga ali i o tome kako je crnogorski šampion odigrao u odbrani.

Ponovo je tok meča bio određen očajnim otvaranjem (2:19, 5. minut). Barani su uspjeli da se sa 31:10 u 9. minute početkom druge dionice vrate na podnošljivih 31:18, ali su nakon toga ponovo pali u latargiju što je domaćin kažnjavao serijom lakih poena.

Unikaha je tokom cijelog meča dominirala u skoku (44:28) i odbrani (10:1 ukradene lopte).

Mornar - Unikaha 113:76 (31:15, 31:26, 26:13, 25:22)

Dvorana: Hoze Maria Martin Karpena. Gledalaca: 5,330 Sudije: Lamonika, Pastusiak, Balak

Unikaha: Okouo, Fernandez 14, Salin 17, Diaz 6, Milosavljević 9, Sančez 2, Šermadini 9, Vačinski 4, Roberts 13, Lesor 10, Viltjer 17, Suarez 2.

Mornar: Mićović 10, Braun 18, Kejnig 8, Drenovac 6, Pavić, Vujošević 2, Pavićević, Voler, Sane 8, Vranješ 14, Rebić, Luković 10.

I pored ubjedljivog poraza, Mornar je, matematički, i dalje u igri za prolaz, jer ima pobjedu manje od Ritasa, koji je večeras poražen u gostima od Frankfurt Skajlajnersa 65:63.

Međutim, Mornaru je za prolaz potrebno da u sljedećem kolu prvo savladal kod kuće Frankfurt Skajlajners, a onda u posljednjem kolu u gostima Ritas sa više od 23 poena razlike, s obzirom da je litvanski tim u Baru slavio 92:69.