Poraz u Zagrebu: Mornar opet jurio rezultat

Cibona Mornar 1

I protiv Cibone u Zagrebu, baš kao i protiv Mege prošle nedjelje u Baru, Mornar je u prvoj četvrtini bio gurnut u minus od 20 I više poena.

Cibona – Mornar 84:73 (28:10, 14:26, 21:13, 21:24 )

Zagreb - Košarkaški centar "Dražen Petrović". Gledalaca: 800. Sudije Javor(Slovenija), Radojković (Hrvatska), Šundić (Crna Gora).

Cibona: Bilinovac 2 (2-2), Uljarević, Ljubičić 14 (2-1), Marić 6, Bundović 1 (2-1), Gilbert 2 (2-2), Novačić 2, Rozić 8 (2-1), Slavica, Rejli-Ros 17 (6-6), Džeferson 15 (8-5), Markota 17 (3-3) .

Mornar: Karington 2, Mićović 3, Kenig 8, Drenovac 23 (2-2), Pavić 2, Vujošević 2, Pavićević, Voler 2, Vranješ 10 (6-3), Mornar, Rebić 13 (11-9), Luković 8 (1-0).

Baš kao i prethodnom kolu, izabranici Mihaila Pavićevića uspjeli su da se, relativno brzo, vrate u igru ali nisu imali snage i da promjene tok meča.

Ovog puta, za to je više od njih kriv bio protivnik koji je svaku prijetnju uklonio nevjerovatnim trojkaškim serijama.

“Vukovi sa Tuškanca” pogodili su 13 od prvih 15 šuteva (4 od 6 za tri uz maksimalan učinak za dva i sa slobodnih bacanja), dok se Mornar mučio u šutu (7 promašenih trojki iz isto toliko šuteva u prvoj četvrtini).

“Dalekometna paljba” Zagrepčana ispisala je na semaforu rezultat 19:0 u 5. odnosno 28:6 u 9. minutu meča. Uprkos deprimirajućem uvodu, Mornar je uspio da se vrati za samo osam minuta (36:31), i potom zaprijeti još dva puta preokretom. Nažalost, neuspješno jer je domaćin na svako hvatanje priključka odgovarao serijom trojki.

Poslednji put to se desilo sredinom poslednje četvrtine kada je Mornara serijom 10-1 prišao ponovo na pet poena zaostatka (66:61). Ovaj “napad” zagrepčani su odbranili sa tri vezane trojke (Ljubičić prve dvije a potom i Marić iz prvog šuta na utakmici).

Natjerani da od početka jure rezultat, Barani su, kao i prošle nedjelje protiv Mege, trošili više energije i u završnici ostali bez daha.