Lijepa sportska vjest iz Atine

barankka

Na Svjetskom prvenstvu u ju-jitsui (do 15 godina) koje se održava u Atini, naša Baranka, Elena Stojanović / 12g./, članica Ju-juitsu kluba "Mornar" i reprezentativka Crne Gore, osvojila je bronzanu medalju u borbama, u kategoriji do 48kg.

Samo zahvaljujući neiskustvu Elena je nesrećno izgubila prednost od 8-4 na pola minuta do kraja borbe u polufinalu od Ruskinje. Na kraju je bilo 10-8 za Ruskinju koja je u finalu savladala reprezentativku domaćina Grčke.
U borbi za bronzanu medalju, naša Baranka je bila ubjedljiva protiv Poljakinke i prosto je počistila sa tatamija (9-2).
Na istom prvenstvu uĉestvuje još nekoliko takmičara iz Bara u sastavu crnogorske Ju-juitsu reprezentacije čiji se nastupi očekuju sjutra i preksjutra pa se možemo nadati možda još nekim medaljama.
U svakom slučaju ovo je fantastičan uspjeh za barski sport i najava ljepših dana crnogorskog sporta.