KK Mornar 3

Više nego zasluženi odmor čelnici Mornara prekinuli prigodnim koktelom u ljetnjem štabu ponosa Bara da bise zahvalili privrednicima i kompanijama koji su pomogli da klub minule sezone ostvari istorijski uspjeh.

Svima privrednim subjektima koji su podržali klub na putu do osvajanja titule nacionalnog šampiona i plasmana u polufinale ABA lige, uručene su juče zahvalnice i prigodni pokloni od stane predstavnika kluba, ali je druženje iskorišćeno i za potpisivanje prvih spoznorskih ugovora za novu sezonu kao i promociju marketinškog projekta Mornarovog PR tima.

“Ponosni smo na uspjeh našeg kluba a vi ste sa nama dio toga i s punim pravom treba da se osjećate ponosnim koliko i mi. Jer, i vi ste dio Mornara zaslužni što smo u sezoni 2017/18 ostvarili vanredne sportske uspjehe, od učesšća u play off-u ABA lige, mitskih duela a Crvenom zvezdom, preko finala Kupa Crne Gore, četvrtfinala Fibinog Eurokupa, do osvajanja crnogorskog prvenstva. Zbog svega toga osjećali smo potrebu da, u pauzi u kojoj se pripremamo za novu sezonu, organizujemo ovakvo druženje i zahvalimo se na doprinosu koji ste dali”, rekao je u pozdravnoj riječi predsjednik kluba, Igor Lukšić.

Ispred Opštine Bar klubu je sve najbolje u novoj sezoni poželio Dušan Raičević. Doskorašnji potpredsjednik Opštine nije zaboravio da obraćajući se okupljenima najavi da će grad u novoj sezoni još jače stati uz klub koji s razlogom nosi epitet ponosa Bara.

“Hvala vam na podršci koju ste dali Mornaru ne samo prošle godine, već i minulih. Kruna te podrške je i ovaj vanserijski rezultat ostvaren minule sezone. Prije nekoliko dana smo s ponosom ispratili žrijeb za Eurokup, u kojem je ime našeg kluba bilo uz najbolje ekipe Starog kontinenta. Naša je obaveza da uložimo dodatni napor i u narednoj sezoni podržimo Mornar još jače. Ovaj klub i ljudi u njemu to zaista zaslužuju, rekao je Raičević najavljujući da će Opština Bar u narednom periodu pokušati da pronađe adekvatan izvor finansiranja kluba.

Doskorašnji predsjednik Skupštine opštine Bar, Radomir Cakan Novaković bio je kao privrednik u pulu privrednika koji su podržali Mornar ali se okupljenima obratio kao jedan od čelnika novoformirane vladajuće koalicije. U šajivom tonu rekao je da se obraća kao nezaposleno lice ali uz nadu da će biti u prilici da pomogne.

“Prijateljima uvijek treba pomoći kad im je pomoć potrebna. Potrudiću se da u narednom periodu budem od pomoći prijateljima iz Mornara koji su me uvažili i dozvolili li mi da i u ime ovog kluba kažem neku lijepu riječ. Mornar je brend Bara i treba ga podržati koliko god ko ima moći. Znamo da ekonomska situacija u gradu i državi nije laka ali za uspješne projekte novac se mora naći. Nadam se da ova ekipa ljudi okupljena ovdje to zna”, poručio je Novaković.

Član uprave Mornara, vlasnik Bonese Nedeljko Lale Čović, rekao je da se mora pokušati pronaći model da ovogodišnji uspjeh bude ponovljen ili nadmašen.

“Hvala vam što ste bili korektni u svojim preuzetim obavezama prema ovom kluba, i svima čestitam na svemu što ste uradili prošle sezone. To su izuzetni rezultati koji se mogu ponoviti ako i mi u narednoj sezoni budemo brojniji i sa više sredstava pomognemo naš klub”, rekao je Čović.

Rade Vujačić koji je ispred barskih privrednika i SOHO Grupe rekao je da mu je čast da stoji pored tima koji je napravio nešto što niko u istoriji ovog grada do sada nije uspio.

“Mornar je prvi put objedinio sve privrednike grada Bara da funckionišu kao jedan. Zato bih volio da svi privrednici nastave ovaj niz podrške i naredne sezone, da se svi uključimo koliko god ko može, da pomognemo Mornaru da ovaj klub nastavi da bude najbolji ambasadar Bara, jer je pred nama, predosjećam, sezona, odnosno nešto najljepše i najveće”, kazao je Vujačić.

Alfa i omega Mornara Đorđije Pavićević je na kraju svečanosti rekao da je u toku pravljenje tima za novu sezonu i da će čim poso bude završen o detaljima informisati javnost.

“Za desetak dana izaćemo u javnost sa informacijama oko sastava za narednu sezonu. Minulih dana bili smo zauzeti oko Barselone i Eurokupa, ali veoma brzo objavićemo novosti iz Mornara. Nama prioritet ostaje ABA liga, koja će naredne sezone biti daleko jača nego minule. Želimo da budemo dio elite regiona još mnogo godina ali nećemo zapostaviti ni Eurokup, prokomentarisao je glavni menadžer Mornara.

Nakon dodjeljivanja zahvalnica privrednicima koji su podržali klub, izvršni direktor kompanije “Monteput”, koja gazduje tunelom Sozina Jonuz Mujević potpisao je ugovor o poslovno - sportskoj saradnji sa direktorom KK Mornar Radivojem Mandićem.

Zahvalnice su uručene predstavnicima privatnih kompanija iz Bara: Ripšped, Gomimont, Bonesa, VG Group, Bar Gradnja, Cerovo, SeaFort, Allegra, Rapex, 2. Decembar, Auto kuća Šćekić, Centrojadran, GOLD Bar, Soho grupa, Nimont, Građakomerc, Padrinomont, Kalamper, Euromix, Interlog i Jadroagent.

Zahvalnice su takođe uručene i predstavnicima kompanija i insitutcija iza kojih stoji država:

SO Bar, M:tell, Cemex, Morsko dobro, Regionalni vodovod, Luka Bar, Monteput, Uniqa osiguranje.

Posljednje vijesti

Thumbnail Sve vrste goriva poskupile su od danas  saopšteno je iz Ministarstva ekonomije.
Više u kategorijama: Info  Obale  Info  

opstina bar 2

Jedro 320x250

cerovo

turisticka organizacija bar

kalamper

baneb novi

vodovod bar

JPMD 320

komunalno

Luka Bar unutrašnji baner

regionalni vodovod novi

rvcg

AD Marina Logo

ave tours 1

Klime Baković

djokic

Logo MPF

tobar