Nidamov šut za titulu zastao na obruču!

kos mornar 4

Mornar je propustio prvu meč loptu za titulu!

U trećem duelu finalne serije plej ofa Budućnost je u Morači bila bolja za poen nakon što je junak prethodna dva trijumfa Mornara Derek Nidam promašio šut sa osam metara za trofej.

Budućnost - Mornar 88:87 (30:23, 24:16, 20:18, 14:30)

Dvorana „Morača“. Gledalaca: 1.500. Sudije: Koljenšić, Dragojević (Podgorica), Kaluđerović (Herceg Novi).

Budućnost: Ivanović 13 (3-1), Su. Šehović 6, Barović 8 (8-4), Se. Šehović 4 (3-2), Starovlah, Gordić 17 (8-6), Ilić 7 (2-1), Z. Nikolić 8 (2-2), Gibson 11 (7-6), Lendri 3, D. Nikolić 11 (1-0).

Mornar: Pavićević, Ćalić, Mićović 17 (1-1), Nidam 8 (2-2), Mijović 9, Pavić 7 (2-0), Vujošević 12 (9-8), Rejli-Ros 9 (4-2), Vranješ 7 (2-2), Bakić 3, Luković 5 (4-1).

Prije Nidamovog šuta Ivanović je promašio dva slobodna bacanja sedam sekundi prije kraja a u poslednjem napadu Barana milimetri su dijelili domaćina od poraza.

Ovakvu dramu teško da je iko u Morači mogao da nasluti u 34. Minutu kada je Sead Šehović podigao vođstvo Budućnosti na 82:61.

Mornar je tada pokazao svoju dobro poznatu ćud Feniksa. Za četiri minuta Barani su vezali seriju 21-1 za 83:82 u 38. minutu!

U penal završnici,međutim, šampion ABA lige imao je više sreće...

Budućnost je bolje otvorila meč, ponajviše zahvaljujući velikoj borbenosti. Mornar se, ipak, držao rezultatski tokom prve četvrtine zahvaljujući Strahinji Mićoviću, koji je dao sedam od devet prvih poena svog tima.

Stalnim udvajanjem bio je zaustavljen u prvom poluvremenu Nidam, i prednost domaćina počela je da raste.

Nakon isključenja menadžera Mornara Đorđija Pavićevića u 16. minutu zbog protesta, Podgoričani su “pobjegli” na +18 (49:31).

Početkom drugog poluvremna i trener Mornara Mihailo Pavićević bio je isporovociran vulgarnim skandiranjem navijača podgoričkog tima ali su Nidama i Luković počeli dapogaaju I razlika je istopljena na 11 poena.

To nije bila najava “kontrafoanzive” jerje domaćin i dalje dominirao sve do 34 minuta i pomenutih +21. Opuštanje Podgoričana kaznila je tada rezervna postava Mornara - Marko Mijović je povukao seriju 19:0 (82:80) na dva minuta i 50 sekundi do kraja!

U završnici, međutim, Mornar nije kaznio lošeizvođenje penala domaćina.

Četvrta utakmica igra se u srijedu u Topolici.