Mornar kasno namjestio "nišan" protiv Cedevite

mor cibbb 14

Serija pobjeda Mornara u ABA ligi nije produžena u derbiju 20. kola.

Umoran od igranja na dva kolosjeka i putešstvija po regionu i Evropi, barski sastav loše je otvorio meč sa Cedevitom, pa je uprkos buđenju u drugom poluvremenu, u finišu meča uspio tek da zaprijeti rivalu iz Zagreba.

Mornar - Cedevita 89:94 (15:25, 24:28, 25:18, 25:23)

Bar - Dvorana: "Topolica". Gledalaca: 2.274. Sudije: Boltauzer (Slovenija), Juras (Srbija), Šprendl (Slovenija).

Mornar: Pavićević, Ćalić 2, Mićović 8 (2-0), Nidam 14 (2-1), Mijović, Pavić 4 (2-1), Vujošević 6 (1-0), Mugoša, Rejli-Ros 16 (4-4), Vranješ 12 (7-7), Bakić 5, Luković 22 (12-6).

Cedevita: Ukić 14, Krušlin 12, Perković, Džonson 16 (3-3), Katić, Slavica, Žganec 6, Musa 11 (6-5), Čeri 16 (3-3), Markota 5, Ramljak 2, Stipanović 12.

Mornar je početkom treće četvrtine gubio sa 17 poena (43:60), ali je uspio da se vrati u igru i na tri minuta prije kraja priđe na samo pet poena zaostatka (81:86). Finiš meča bio je, ipak, lišen rezultatske drame jer je goste i u odlučujućim trenucima meča služio šut, kojim su u prvom poluvremenu i ostvarili visoko vođstvo.

Izabranici Mihaila Pavićevića bili su u ovom meču, sve do poslednje četvrtine lišeni svog glavnog oružja – šuta za tri poena, a uz to imali su mnogo problema i sa linije bacanja. Upravo je ovaj segment igre odlučio pobjednika.

Da li je i odložio plasman Mornara u plej of saznaćemo možda već noćas kada Partizan gostuje Olimpiji. Ukoliko „crno-bijeli“ ne dobiju meč u Ljubljani, slavlje barskog ABA ligaša može da počne uprkos porazu od Cedevite.

U suprotnom Mornaru će trebati još jedna pobjeda (u poslednjem kolu dočekuju MZT), dok Partizan gostuje Cedeviti i dočekuje Budućnost.

„Prije svega čestitao bih Cedeviti na zasluženoj pobjedi. Nas šut nije htio, ovo je jedna od najslabijih utakmica kada govorimo o procentu šuta za tri poena, samo 27 odsto. Takođe, imali smo i 11 promašenih slobodnih bacanja što je nedopustivo“, rekao je nakon meča Pavićević.