Poraz Mornara u Minsku

mornar 7

Košarkaši Mornara pretrpjeli su ubjedljiv poraz na gostovanju bjeloruskom Cmokijuu posldnjem kolu TOP 16 faze - 84:46. Uprkos trijumfu Cmokija, Barani idu dalje zahvaljujući ubjedljivoj pobjedi Solnoka protiv Bakena u drugom meču poslednjeg kola grupe K (91:68).

Cmoki – Mornar 84:45 (22:10, 19:12, 24:12, 19:11)

Minsk – Arena “Minsk”. Gledalaca: 1.640. Sudije: Dods (Velika Britanija), Vladić (Austrija), Fuška (Slovačka).

Cmoki: Goulden-Sadler 14 (5-4), Adamovic 2, Trastineski 7 (1-1), Salaš 2, Mečarakou 7 (2-1), Semjanjuk 3 (4-3), Korž 1 (2-1), Čerapovič 24 (1-1), Kudrautsau 8 (2-2), Paljaščuk 5, Kraviš 2, Grej 9 (5-2).

Mornar: Ćalić, Mićović, Nidam 20 (7-4), Pavićević, Mijović, Pavić 7 (4-2), Vujošević, Mugoša, Rejli-Ros 10 (5-4), Vranješ 4 (2-2), Bakić, Luković 4 (3-0).

Mornar je na svom terenu slavio protiv Cmokija 83:76, pa mu ej plasman u narednu rundu Fibakupa, bez obzira na rezultat drugog meča u grupi, bio dovoljan i poraz do sedam poena. Ipak, Barani su u bjelorusku prijestonicu stigli vidno umorni od teških mečeva u ABA ligi u kojoj su nizom od sedam pobjeda gotovo osigurali plasman u plej-of.

Epilog meča u Minsku se mogao naslutiti već sredinom prve četvrtine, kada je Cmoki poveo 11:0. Prve poene za goste postigao je tek u 6. minutu Ros.

Ovakav uvod odredio je i tok meča u kojem je od početka do kraja dominirala domaća ekipa.

Sve je bilo jasno u drugoj četvrtini, kada je Cmoki serijom 8-0 stigao do 20 poena viška.

U posljednjoj četvrtini prednost domaćina podizana je i do 44 razlike (83:39)...