zadar kk zadar kk mornar 220118 03

Mornar je napravio još jedni veliki,možda i ključni korak ka plasmanu na fajnal for ABA lige! Na gostovanju direktnom rivalu u borbi za poziciju 4 na tabeli, Barani su ubjedljivo slavili:

Zadar - Mornar 77:93 (19:24, 16:30, 24:19, 18:20)

Zadar, Dvorana: Krešimir Ćosić Sudije: Saša Pukl, Siniša Herceg, Uroš Obrknežević

Zadar: Knovls 18, Bašić, Vladov 2, Ivanović 9, Kraljević 17, Jelenković, Krajina 4, Bostić 10, Vuković 2, Brzoja 7, Špralja, Brzić 8.

Mornar: Pavićević, Ćalić, Mićović 5, Nidam 22, Mijović, Pavić, Vujošević, Mugoša 4, Ros 19, Vranješ 20, Bakić 2, Luković 21.

Mornar je još jednom ove sezone briljirao ali ovog puta u meču koji je, praktično, već od završnice prve dionice izguio na takmičarskoj držai jer su Nidam i društvo poveli 22:12 i u nastavku samo u nekoliko navrata dozvolili rivalu da dođe do jednocifrenog zaostatka, i to samo jednom u drugom poluvremenu.

Epilog se ,praktično znao već sredinom druge četvrtine kada je Mornar poveo sa 19 poena razlike. U nekoliko navrata unastavku prednost je dostizala i 20 poena a rekordna je zabilježena 5 minuta prije kraja kada je na semaforu stajao rezultat 63:85.

U sledećem kolu, u nedjelju 28. januara, Mornar u crnogorskom derbiju ABA lige dočekuje lidera Budućnost.