mornar 4

Košarkaši Mornara napravili su važan korak ka plasmanu u četvrtinale Fibakupa.

U 3. kolu grupe K, druge faze Fibakupa, četa Mihaila Pavićevića savladala je bjeloruski Cmoki i već sledeće nedjelje imaće priliku da na gostovanju Solnoku ovjeri plasman među 8 najboljih ekipa ovog takmičenja svjetske košarkaške federacije.

Mornar - Cmoki 83: 76 (25:18, 15:26, 20:16, 23:16)

Bar - SC „Topolica”. Sudije: Simonov (Njemačka), Hilke (Finska), Bizual (Francuska).

Mornar: Ćalić, Mićović 9 (1-0), Nidam 19 (2-1), Pavićević, Mijović, Pavić 2, Vujošević 8, Mugoša 6 (4-4), Rejli-Ros 20 (9-7), Vranješ 7 (2-2), Bakić 5 (4-3), Luković 7 (5-1).

Cmoki: Goulden - Sadler 16 (8-6), Adamović 9 (1-1), Trastineski 9, Salaš 9 (2-2), Mečarakou 2, Vabiščevič, Semjanjuk 4 (1-0), Korž, Čerapovič 4, Kudrautsau 14, Paljaščuk 3, Kraviš 6 (1-0).

Sve do završnih pet minuta meča u Topolici gledana je izjednačena borba u kojoj su se rivali u svakoj dionici smjenjivali u vođstvu.

Pri rezultatu 68:68, srednom poslednje četvrtine, Nidam je vezao sedam poena i nakon minut i po razlika je uvećana na rekordnih 78:70 nakon čega više nije bilo rezultatske neizvjesnosti.

Utakmica je imala imemorijalni karakter jer bila posvećena sjećanju na Mića Žugića, mladog košarkaša Mornara koji je prije 12 godina stradao u teškoj željzničkoj nesreći na Bioču.

Iz ruku Mićovog oca Bora, po okončanju susreta, Brendis Rejli Ros dobio je pehar kao najbolji pojedinac meča.