Mornar ubjedljiv protiv Porta!

mor porto 8

Mornar je bio ubjedljiv na startu FIBA Eurokupa - u duelu sa Portom, Barani su slavili 81:70.

Pobjeda je izvojevana lakše nego što to pokazuje rezultat o čemu svjedoči i podatak da su domaći u poslednjih pet minuta meča ostigli samo 1 poen a uprkos tome slavili dvocifrenom razlikom!

U 35. minutu, Mornar je nakon serije 10-0 vodio 80:55, ali je nakon toga povukao ručnu što je portugalski sastav iskoristio da značajno smanji zaostatak.

Izjednačena borba gledana je samo do sredine druge četvrtine, kada je Pavićevićeva četa povela 38:30. Gosti su se do sredine treće dionice držali na jednocifrenom minusu a onda je razlika počela da raste – na 16 poena u finišu ovog perioda, pa na maksimalnih 25 sredinom poslednje četvrtine.

Za razliku od poslednje dvije utakmice u ABA ligi, Mornar je protiv Porto igrao bey gr;a u napadu, što potvrđuje odličan procenat šuta iz igre (60,60 odsto za dva, 47,50 za tri poena), kao veliki broj asistencija (21). Najzaslužniji za dobru igru Barana bili su Mićović (2od 3 za tri, 5 skokova, 17 poena) i Pavić (3 od 3 za tri, 15 poena uz samo jedan promašaj).

Mornar – Porto 81:70 (23:24, 18:12, 25:16, 15:18)

Mornar: Hadžibegović,  Mićović 17, Nidam 6, Mijović 2, Pavić 15, Šepard 7, Vujošević 4, Mugoša 8, Ros 6, Vranješ 7, Bakić, Luković 9.

Porto: Keiroš 6, Gilbert 21, Pinto, Besa, Montero 6, Miranda, Ventura 5, Bastos 5, Henli 6, Borovnjak 21.