Košarkaši Mornara završili su svoju prvu ABA sezonu trećom pobjedom u nizu!

U Skoplju Barani su potvrdili da nisu slučajno stekli simpatije I uvažavanje košarkaške javnosti u regionu:

MZT – Mornar 63:69 (16:18, 15:17, 10:21, 22:13)

Dvorana: SC Jane Sandanski Gledalaca: 1.000

MZT Skoplje Aerodrom: Nastovski, Tejms 9, Mekić, Đurovski, Klof 9, Simonovski 9, Todorovski, Drenovac 21, Mladonovski 3, Skot 3, Lalić 9.

Mornar: Anderson, Džons 20, Vitkovac 3, B. Radunović 10, Vujošević 3, Ćalić, Mijović 2, M. Radunović, Pavić, Mugoša 4, Voler 12, Bakić 15.

Pobjedom protiv makedonskog prvaka na kraju regularnog dijela takmičenja u ABA ligi, Mornar je skočio na 8. mjesto regionalnog prvenstva što je, imajući u vidu da je riječ o jednoj od najkvalitetnijih liga Evrope,najveći uspjeh barskog kluba u 43-godišnjoj istoriji.

Trijumf u Skoplju donijela je sjajna igra Mornara u trećoj četvrtini. Nakon izjednačene igre u prve dvije dionice, Barani su se raspucali u nastavku I odlijepili u 26. minutu na 15 poena prednosti (36:51). Izabranici Đorđija Pavićevića održavali su potom visoku razliku do sredine poslednje četvrtine kada je prednost počela da se topi. Od 43:60, MZT je za šest minuta stigao do 63:65, ali preko toga nije mogao. U poslednjem minutu pogađao je samo Mornar pa domaćin nije ni dobio priliku da zaprijeti preokretom.