Prvu pobjedu na gostovanju Mornar proslavio u Avelinu!

kosraka sa avelinjom kk mornar 5 1

Prva gostujuća pobjeda Mornara u FIBA Ligi šampiona, i to u gostima protiv drugoplasiranog tima grupe - izabranici Đorđija Pavićevića šokirali su Avelino u Italiji sa 60:53.

To je treći trijumf barskog tima u debitantskom nastupu u Ligi šampiona, u kojoj ima i devet poraza.

Italijanski predstavnik doživio je četvrti poraz, a u D grupi upissao je i osam pobjeda.

Mornar je, dakle, slavio u Avelinu u utakmici nebitnoj po barsku ekupi, ali izuzetno bitnoj po domaćina, koji je uprkos porazu zadržao drugo mjesto u grupi D, koje vodi u plej-of Fibine Lige šampiona.

Izabranici Đorđija Pavićevića su nadigrali domaćina, kojem su zatvorili reket i pustili ga da šutira iza linije za tri poena. Avelino se u tom segmentu propisno obrukao, pošto je imao jedan od najgorih učinaka u istoriji - pogodio je svega pet trojki iz, čak, 38 pokušaja, a u trećoj četvrtini je promašio svih šest. Do poluvremena je domaći tim imao dvije trojke iz 17 pokušaja. Barani su odigrali opušteno, a kada se domaćin na tri minuta do kraja približio na minus šest, Vukota Pavić je trojkom otklonio dileme.

Barski tm do pobjede predvodio je Kameron Tejtum sa 17, Vukota Pavić dodao je 14, dok je Oktavijus Elis meč završio sa 11 poena.

U ekipi iz Avelina dvocifren učinak imao je samo Edonis Tomaa sa 13 koševa.

Italijanski predstavnik je ušao u ovaj meč sa pet vezanih pobjeda, a u domaćoj ligi je na visokom drugom mjestu.

Mornar će u narednom kolu, 17. januara, biti gost litvanskog Juventusa.

Avelino - Mornar 53:60 (13:20, 13:8, 10:17,17:15)

Avelino - Dvorana „Đakomo del Mauro”. Sudije: Zaščuk (Ukrajina), Manos (Grčka, Nedović (Slovenija),

Avelino: Zerini, Ragland 7 (2-0), Grin 3, Espozito, Lunen 5 (2-2), Kuzin 3 (2-1), Severini 2, Rendolf 9 (3-3), Obasohan 6, Fesenko 5 (4-3), Tomas 13 (1-1), Parlato.

Mornar: Hadžibegović, Čalić, Džons 2, B. Radunović 2, M. Radunović, Bakić 8 (1-1), Mijović, Tejtum 17 (2-1), Pavić 14, Elis 11 (5-3), Vujošević, Voler 6.

(IZVOR: Vijesti)